Owoce I Narodowego Czytania Pisma św.

Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbył się 30 kwietnia. Była to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie miało zachęcać do lektury Pisma św. generalnie, a także szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego, którym w tym roku jest List sw. Pawła do Galatów. Celem głównym Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego i wsłuchiwania się przez cały rok w otrzymane Słowo Boże jest to, aby każdy, wsłuchując się w nie, mógł usłyszeć głos Boga.

Wydarzenie to było reklamowane przez spot telewizyjny z udziałem ks. abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP oraz znanych postaci ze świata kultury. W uroczystej inauguracji w krakowskich Łagiewnikach uczestniczyła także p. Beata Szydło, premier RP, która odczytała początek listu.

Znaczenie tej inicjatywy docenił także papież Franciszek, który podczas jednej z konferencji udzielił jej papieskiego błogosławieństwa.

Zachęcamy do lektury Listu do Galatów i refleksji nad nim w oparciu o przygotowane materiały biblijne na stronie: www.biblista.pl

Więcej filmów tutaj

IMG_3161 IMG_3162 IMG_3163 IMG_3164 IMG_3165 IMG_3166 IMG_3167 IMG_3168 IMG_3169 IMG_3170 IMG_3171