Zaproszenie na Sympozjum Przyrodnicze w Bieszczadach

Zapraszamy do udziału w Sympozjum Przyrodniczym pt. „Piękno Bieszczadów. Dar i zobowiązanie w świetle encykliki Laudato sii„.

Sympozjum odbędzie się w dniach 14-15.11.2017 r. w sali konferencyjnej hotelu „Wołosań” w Cisnej.

Uczestnikiem sympozjum będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, członek wielu watykańskich rad i kongregacji, wybitny teolog, żywo uczestniczący w dialogu ze światem współczesnym, który na Polskę patrzy jako na Ojczyznę św. Jana Pawła II.

Duże zainteresowanie samorządowców i nadleśniczych gmin regionu Bieszczadów idzie w parze z zaangażowaniem przedstawicieli rządu RP, którzy pracują nad ogłoszoną w maju 2017 roku w Strachocinie „Strategią dla Bieszczad”: wśród niech jest p. prof. dr hab. Jan Szyszko, minister środowiska w rządzie p. Beaty Szydło; szef KPRM p. Beata Kempa; sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju p. Jerzy Kwieciński; p. dr Konrad Tomaszewski, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Fundacja DABAR w imieniu uczestników oraz osób zainteresowanych strategią dla Bieszczad wyraża wdzięczność wszystkim Prelegentom, którzy zechcieli przygotować referaty oraz wziąć udział w dyskusji.

Szczególne podziękowania Fundacja DABAR kieruje do Lasów Państwowych za partnerstwo w realizacji sympozjum, które jest organizowane jako odpowiedź na żywe zainteresowanie mieszkańców gmin bieszczadzkich strategią rozwoju tego pięknego regionu Polski i Europy.

Folder z programem

Sympozjum przyrodnicze – Cisna 14-15.10.2017

Plakat

plakat_Piękno Bieszczadów